Štyri ročné obdobia v detailoch slovenskej prírody

22.08.2011

          Všetkých opäť srdečne pozývam na výstavu Štyri ročné obdobia v detailoch slovenskej prírody. Vítaní sú tí, ktorí ešte nemali tú možnosť, ale aj tí, ktorí by si to radi zopakovali.

 

Tlačová správa Považského múzea v Žiline:


V Sobášnom paláci v Bytči výstava o krásach slovenskej prírody

      Sobášny palác v Bytči tento rok ponúkol niekoľko výstav prezentujúcich bohaté prírodné a kultúrne dedičstvo bytčianskeho regiónu, ale aj celého Slovenska. Okrem stálej výstavy Pamiatky UNESCO na Slovensku to bola výstava Bytča a okolie v odkazoch archeológie, či Flóra Súľovských skál. Na tieto tematicky nadväzuje ďalšia, tentokrát autorská výstava fotografa Matej Žiaka pod názvom Štyri ročné obdobia v detailoch slovenskej prírody.  ,,Príroda sa počas roka neustále mení. Je to neustály kolobeh a interakcia. Len málo ľudí si dokáže všimnúť v tejto dynamike všedné a pri tom jedinečné detaily. Každé ročné obdobie má svoje charakteristické črty, ktoré môžu citlivému pozorovateľovi veľa napovedať aj o jeho vlastnej duši,“ uviedol  na margo témy výstavy Matej Žiak.


      Výstava pozostáva z takmer štyridsiatich veľkoformátových fotografií detailov slovenskej prírody podľa ročných období. Fotografie dokumentujú prírodu najmä z oblasti Podunajskej nížiny, Malých Karpát, Malej a Veľkej Fatry, Roháčov, Vysokých Tatier a Strážovských vrchov. ,,Medzi moje najobľúbenejšie motívy patria malé a nenápadné objekty - detaily kvetov, húb, hmyzu, ale i neživej prírody. Špeciálne obľubujem fotenie našich druhov orchideí. A mojou chuťovkou je fotenie vodných bezstavovcov,“ dodal autor.


            V Sobášnom paláci v Bytči bude výstava sprístupnená verejnosti od 22. augusta do 11. septembra 2011. Organizátorom výstavy Štyri ročné obdobia v detailoch slovenskej prírody je Žilinský samosprávny kraj a Považské múzeum v Žiline.

 

 Autor:  Považské múzeum v Žiline        
           Mgr. Adriana Brziaková
           Kultúrny manažér
          Topoľová 1
          010 03 Žilina
         Tel:+421 41 500 15 11
         + 421  917 868 538
         brziakova@pmza.sk
         www.pmza.sk

 

Komentáre (3)
Späť na články